
ÖRÖKBEFOGADÁS
LEGYÉL TE IS NEVELŐSZÜLŐ!
Nagy szükségünk van a támogatásodra. Sok mentvényünk az állatkertben talál végső menedékre, így az állatkert tevékenysége sokszor szorosan összefügg a mentéssel.
A jelképes örökbefogadás egy támogatási lehetőség a sokból. Ezen kívül örömmel fogadjuk évente az 1%-okat és tárgyi adományokat is (ezekről bővebben itt olvashatsz).
FOGADJ ÖRÖKBE!
A Szentendrei Kisállatkert Alapítvány céljául tűzte ki a bajba jutott vadállatok, ezen belül is a hazai védett állatok megmentését. Évente átlagban 300 fölötti számú mentvény érkezik hozzánk, akiknek gyógykezelését, ellátását csupán ketten végezzük. Erre külön támogatást nem kapunk, így a Ti adományaitokból (és saját zsebünkből) finanszírozzuk ezt a tevékenységet.
Az örökbefogadás valóban jelképes, tehát az örökbefogadott állat az állatkert területén és annak tulajdonában marad. Haza nem vihető és ingyenesen nem látogatható (kivételt képez az adott támogatási szinten meghatározott „nevelőszülők napja”).

Bronz fokozat
-
Az állat fényképe
-
Kitűző
-
Az állat életrajza
-
Az örökbefogadó neve megjelenik a honlapon
8 000 Ft

Ezüst fokozat
-
Az állat fényképe
-
Kitűző
-
Az állat életrajza
-
Az örökbefogadó neve megjelenik a honlapon
-
Ingyenes belépés a nevelőszülők napján
18 000 Ft

Arany fokozat
-
Az állat fényképe
-
Kitűző
-
Az állat életrajza
-
Az örökbefogadó neve megjelenik a honlapon
-
Ingyenes belépés a nevelőszülők napján
-
2x éves tájékoztató
-
1x tiszteletjegy
28 000 Ft
KIKET FOGADHATSZ ÖRÖKBE

MIRKÓ
AZ ALAPÍTVÁNY
Alapítványunk, a Szentendrei Kisállatkert Alapítvány célja a hazai védett és fokozottan védett állatok mentése, ezáltal a biodiverzitás megőrzése.
Mentőközpont építése és üzemeltetése, mely által Szentendre város környékén található védett és egyéb vadállatok mentése erősíthető.
A lakosság, ezen belül kiemelten az ifjúság környezet- és természetvédelmi célokra történő nevelése, ilyen tárgykörű ismeretterjesztés.
TERMÉSZETVÉDELEM
Nem mindenki számára ismert, hogy a vadállatok mind a Magyar állam tulajdonában vannak, így őket senki nem viheti haza, sőt nem is mentheti őket meg otthonában egy jóakaró sem.
Ugyanakkor sokszor találhatjuk magunkat olyan helyzetben, hogy szeretnénk 1-1 a bajba jutott vadállaton segíteni. Ilyenkor jön képbe mentőközpontunk. Előzetes telefonos egyeztetés után fogadunk bajba jutott, sérült, elárvult állatokat. Őket befogni vagy szállítani nem minden esetben van módunk, ebben a megtaláló segítségére mindig számítunk.